Zpět na: Úly BVD 39x24 - 2 cm izolace

Včelí úl BVD 39x24 2 cm K

3 837,0 Kč
bez DPH: 3 171,1 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1101
Tato kompletní sestava včelího úlu 39x24 obsahuje vše, co budete potřebovat pro chov včel.
Rámky a přířezy
Mateří mřížka
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu

Včelí úl 39x24 - 2 cm uteplení

Pro všechny včelaře přinášíme kompletní sestavu našeho nejoblíbenějšího úlu s 2 cm silným uteplením. Tato sestava obsahuje vše, co budete potřebovat pro chov včel. Stačí již dokoupit pouze mezistěny, které zatavíte do rámků a můžete nastěhovat vaše včely. Tento úl je čtvercového tvaru, určen pro 11 rámků, které lze umístit jak pro teplou tak i studenou stavbu. Nástavky jsou nahoře falcované.

Konstrukce nástavků je dřevěného rámu, který je zvenčí i zevnitř pobit palubkami. Palubky jsou plné, bez zářezů, díky čemuž dovnitř nástavků nemůže žádný hmyz. Uvnitř nástavků je 2 cm silný polystyren. Dno úlu je vyrobeno ze smrkového nebo borovicového dřeva, spodní stranu zajišťuje OSB deska nebo pozinkované zasíťování.

Tato sestava vždy obsahuje:

  • Celodřevěné nebo celozasíťované varroa dno s plastovým výsuvným šuplíkem.

  • Sololitové víko, nebo víko s OSB deskou, případně plechové víko.

  • Tři nástavky s 2 cm silným polystyrenovým uteplením včetně plastových česnových uzávěrů.

  • Mateří mřížku, kterou můžete volit z variant: plastové lisované, plastové lité (zaoblené hrany aby se včely neporanili) nebo kovové.

  • Strůpkovou fólii.

  • Podložku na měl.

Platové krmítko na 5 litrů typ Ještěd, strůpková folie i podložka na měl jsou dodávány v univerzálním rozměru 50x50 cm a je nutné je pak zastřihnout podle potřeby.

Do této sestavy si můžete nakonfigurovat následující zboží:

  • Latě a letáky, které pomohou Vám i vašim včelám. Včely mají snazší vstup a výstup do úlu očkem, Vám se pomocí latí bude lépe manipulovat s nástavky.

  • Do sestavy si můžete nakonfigurovat lipové přířezy nebo stlučené rámky, které stačí vydrátkovat a opatřit mezerníky.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se