Reklama na med

Čím vším jste ochotni podpořit prodejnost vašeho medu, a čím lákáte nové zákazníky? Nechte se inspirovat jedním čínským včelařem, který včelaří již více než 30 let. Placená reklama v místních periodikách nebo na internetu zdá se je pro některé Číňany nedosažitelná a tak se jeden čínský včelař celý pokryl včelami, aby na sebe upozornil a zvýšil tak prodej svého medu.

V provincii Čchung-čching žije včelař Še Pching, který se rozhodl pro radikální krok, aby zvýšil obrat v prodeji vlastního medu. Místo rozdávání letáků nechal své tělo pokrýt více než 460 tisíci včelami. Následně pózoval před fotografy a ostatními kolemjdoucími, aby tak propagoval svá včelstva a svůj včelí med. Ke svému výkonu nepoužil žádné ochranné pomůcky ani jiné včelařské potřeby.

Pokrytí těla včelami

Včely a touha po adrenalinu člověka provázejí od nepaměti a tak snad ani nepřekvapí, že snaha pokrýt se včelami je jakousi výzvou. Tu pokořuje mnoho lidí po celém světě a jedná se skoro o sportovní disciplínu, ve které se předhánějí hlavně včelaři. Včely jsou na tělo přilákány obvykle zavěšením včelí královny někam na tělo, kterou následně její dělnice začnou hledat a obklopovat. A jelikož se včelaři předhánějí, máme i jasného světového rekordmana, kterým je Vipin Seth z Indie, který na své tělo nechal dosednout neuvěřitelné množství včel vážících dohromady 61,4 kilogramu. Náš čínský „reklamní agent“ a včelař zároveň Še Pching měl na svém těle včelstva o váze „pouhých“ 45 kilogramů. O odvážné Indce také platí, že ke svému výkonu nepotřebovala žádnou ochranu ani jiné včelařské potřeby, které by jí její výkon ulehčili.

Še Pching a reklama na domácí med

Še Pching není ve včelařství žádným nováčkem. Včelaří již dvanáct let a tak jen a včely i nějaké to žihadlo zvyklý. Přesto však dle svých slov pociťoval trochu toho strachu, zvláště když mu včely začaly dosedat na holý trup. K tomuto bizardnímu kroku se odvážil pro propagaci svého medu, k čemuž pomohou hlavně profesionální fotografové a poté i tisk.

Pching přidává i pár rad pro jeho pokračovatele. Podle něj je důležité se před podobným pokusem nesprchovat a hlavně nepoužívat mýdlo. Mohlo by totiž včely rozdráždit, což by celé dílo mohlo zkazit. Je také dobré být zvyklý na pár těch žihadel do kůže. Během pokusu, který trval asi 40 minut, inkasoval totiž přibližně 20 žihadel. Sice to prý bolelo, ale odvaha pohnout se nebyla.


TOP