Tisk

Signalizátor vyrojení - 10 ks - Lysoň

Signalizátor vyrojení od firmy Lysoň, usnadňuje
kontrolu našich včelstev. Zásluhou dlouhodobého pozorování a nápadu včelaře disława Żura
byl vyvinut tento produkt. Používáním tohoto výrobku včelař ihned pozná, zda
došlo k vyrojení nebo ne.

Dostupnost: skladem
Kód zboží: L5010
275,0 Kč
bez DPH: 227,3 Kč
Popis

Signalizátor vyrojení - balení 10 ks

Signalizátor vyrojení od firmy Lysoň, usnadňuje kontrolu našich včelstev. Zásluhou dlouhodobého pozorování a nápadu včelaře disława Żura byl vyvinut tento produkt. Používáním tohoto výrobku včelař ihned pozná, zda došlo k vyrojení nebo ne.

Fungování našeho signalizátoru je vlastně velice prosté. Včely se při rojení tlačí do očka, do kterého umístíme náš signalizátor. Pod náporem včel čepička signalizátoru spadne, včely vyletí ven a včelař hned na první pohled oka pozná, že se vyrojily.

Jak signalizátor vyrojení firmy LYSON vypadá?
Průhledná čepička/víčko je nasazena na zahnuté trubičce. Zahnutí je pod přesným úhlem. Včely se snaží jít za světlem, tudíž se tlačí na víčko, které se pod jejich tlakem uvolní a spadne. Po příchodu k úlu tak včelař okamžitě pozná, že došlo k vyrojení i bez toho, aby otvíral úl.

Nejdůležitějším prvkem je správné zahnutí trubičky. Důležitá je i barva, nesmí být černá. Musí se jednat o světlý odstín, aby se včely přemisťovaly směrem k jejímu vyústění. Délka trubičky a její tvar včelám umožňují sledovat okolí úlu.

Rozměry koncovky, která se umisťuje do očka: 20 x 50 mm
 

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

TOP