Tisk

Ostropestřec mariánský - 0,5 kg

Ostropestřec mariánský latinsky Silybum marianum je velice atraktivní rostlina pro včely. Jde o léčivou rostlinu, která je velmi pichlavá a dorůstá výšky jeden až jeden a půl metru.

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 0613
60,8 Kč
bez DPH: 52,9 Kč
Popis

Ostropestřec mariánský - osivo pro včely 0,5 kg

Ostropestřec mariánský latinsky Silybum marianum je velice atraktivní rostlina pro včely. Jde o léčivou rostlinu a než začne sklerotisovat může být použit také jako chutná krmná plodina. Ostropestřec mariánský je velmi pichlavá bodlákovitá rostlina vysoká jeden až jeden a půl metru. Ze svazkovitého kořene vyrůstá přímá, dole hustě, nahoře řidčeji olistěná lodyha s dření. Pevné, střídavé, přisedlé, ostře zoubkované, chobotnatě laločnaté listy mají na okrajích pichlavé ostny a jsou bíle mramorované. Jednotlivé ostnaté, hákovitě zahnuté koncové úbory se štětinatým lůžkem a s trubkovitými květy mají světle až tmavě červenofialovou barvu.

Plodem je nažka s asi 1,5 až 2 cm chmýrem, který jí umožňuje létat. V jednom úboru se nachází kolem sta plodů.

Výsev: Semena vyséváme přímo na záhon do řádků vzdálených od sebe 50 cm a do hloubky 2–3 cm od konce března do konce dubna, když teplota půdy dosáhne minimálně 5 °C. Klíčení trvá přibližně tři týdny, ale tuto dobu můžeme zkrátit skoro o polovinu, když semena před výsevem namočíme na několik hodin do teplé vody.

Kvete podle oblastí od července do září.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

TOP