Tisk

Včelí úl BVD 39x24 3cm K

Tato kompletní sestava včelího úlu 39x24 s 3 cm silným uteplením obsahuje vše, co
budete potřebovat pro chov včel.

Dostupnost: skladem
Kód zboží: 1001
3 867,0 Kč
bez DPH: 3 195,9 Kč
Rámky a přířezy
Mateří mřížka
Materiál na víku
Latě a letáky
Dno úlu
Popis

Včelí úl 39x24 - 3 cm uteplení

Pro všechny včelaře přinášíme kompletní sestavu našeho vylepšeného úlu s 3 cm silným uteplením. Tato sestava obsahuje vše, co budete potřebovat pro chov včel. Stačí již dokoupit pouze mezistěny, které zatavíte do rámků a můžete nastěhovat vaše včely. Tento úl je čtvercového tvaru, určen pro 11 rámků, které lze umístit jak pro teplou tak i studenou stavbu. Nástavky jsou nahoře falcované.

Konstrukce nástavků je dřevěného rámu, který je zvenčí i zevnitř pobit palubkami. Palubky jsou plné, bez zářezů, díky čemuž dovnitř nástavků nemůže žádný hmyz. Uvnitř nástavků je 3 cm silný polystyren. Dno úlu je vyrobeno ze smrkového nebo borovicového dřeva, spodní stranu zajišťuje OSB deska nebo pozinkované zasíťování.

Tato sestava vždy obsahuje:

  • Celodřevěné nebo celozasíťované varroa dno s plastovým výsuvným šuplíkem.

  • Sololitové víko, nebo víko s OSB deskou, případně plechové víko.

  • Tři nástavky s 3 cm silným polystyrenovým uteplením včetně plastových česnových uzávěrů.

  • Mateří mřížku, kterou můžete volit z variant: plastové lisované, plastové lité (zaoblené hrany aby se včely neporanili) nebo kovové.

  • Strůpkovou fólii.

  • Podložku na měl.

Platové krmítko na 5 litrů typ Ještěd, strůpková folie i podložka na měl jsou dodávány v univerzálním rozměru 50x50 cm a je nutné je pak zastřihnout podle potřeby.

Do této sestavy si můžete nakonfigurovat následující zboží:

  • Latě a letáky, které pomohou Vám i vašim včelám. Včely mají snazší vstup a výstup do úlu očkem, Vám se pomocí latí bude lépe manipulovat s nástavky.

  • Do sestavy si můžete nakonfigurovat lipové přířezy nebo stlučené rámky, které stačí vydrátkovat a opatřit mezerníky.

Bojujeme za kvalitu nástavků.

Všechny naše nástavky mají nyní kvalitní drážkový spoj na základním dřevěném rámu, který tvoří kostru nástavku. Na obrázku vidíte kostru nástavku bez polystyrenu a vrchní vrstvy palubek. Zpevněný rám tvoří kostru nástavku a nachází se uvnitř nástavku pod palubkami.

Už žádné rozpadlé nástavky z důvodu nekvalitních spojů na základním dřevěném rámu, jako to dělají jiní výrobci, kteří nabízí úly za podezřele nízké ceny.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

TOP