Zpět na: Úly Langstroth / Dadant

Včelí úl Langstroth - 5 x 2/3 (159) 10 r. - cinkovaný

3 572,0 Kč
bez DPH: 2 952,1 Kč

Dostupnost: skladem
Kód zboží: L9003
Kompletní úl Langstroth se skládá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 5 x nástavek Langstroth 2/3 a víka. Jedná se o celodřevěnou neuteplenou konstrukci úlu.
Materiál na víku
Dno úlu

Včelí nástavkový úl Langstroth

Kompletní úl Langstroth se skládá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 5 x nástavek Langstroth 2/3 a víka. Jedná se o celodřevěnou neuteplenou konstrukci úlu.

Materiál použitý na nástavky je spárovka ze severské borovice. Spárovka je lepena voděodolným lepidlem D4. Rohy nástavku jsou tvořeny polokrytým rybinovými ozuby (cinkovaný spoj). Venkovní hrany jsou zaobleny a mají rádius R5.

Úchyty jsou na každé straně nástavku.

Spoje jsou lepeny disperzním lepidlem a není tedy vhodné tento výrobek parafínovat. Může dojít k povrchovému až k hloubkovému porušení lepených spojů díky vysokým teplotám.

Langstroth je jednoduchý a světově nejrozšířenější úlový systém. Moderní nástavkové úly se mohou pyšnit svými dobrými vlastnostmi, které využívají racionálně a ekonomicky myslící včelaři. K hlavním přednostem úlu patří jeho jednoduchá a včelstvu přizpůsobená konstrukce. Je zajištěno bezproblémové ošetřování včelstev. Úlu nechybí vysoký podmet a volné rozestavení je možné bez dodatečných ochranných zařízení. Úl je snadno a rychle přepravován. Konstrukce nástavkového úlu Langstroth je jednoduchá a přizpůsobená potřebám včelstva. K výrobě se používá jako materiál dřevo, které se za mnoho let již tisíckrát osvědčilo. Plásty se vytahují nahoru, díky čemuž musíte překonat pouze vzdálenost rovnou výšce rámku. Postavení v jedné řadě se hodí jak na louku, tak i zahradu či do lesa

Nástavky mají broušené a čepované cinkové spoje. Kvalitní řemeslné zpracování..

Jak ochránit nástavky před nepřízní počasí a minimalizovat poškození nástavků?

https://www.vceliobchod.cz/images/lang-b-2022-01.jpg https://www.vceliobchod.cz/images/lang-b-2022-02.jpg https://www.vceliobchod.cz/images/lang-b-2022-03.jpg https://www.vceliobchod.cz/images/lang-b-2022-04.jpg

Ukázka Varroa dna na Langstroth.

Langstroth varroa dno Langstroth varroa dno Langstroth varroa dno

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se